O firmie- historia

W 1983 roku dwaj studenci Wydziału Budownictwa Politechniki Lubelskiej - Marek Świderczuk i Jerzy Marciniak pod kierunkiem profesora Mieczysława Mołdawy przystąpili do wykonania racy Magisterskiej,

której tematem było wykorzystanie odpadów przemysłowych do produkcji materiałów budowlanych. Niezwłocznie  po ukończeniu Politechniki Lubelskiej z końcem  1985 roku Marek Świderczuk przystępuje do organizacji własnej firmy, której zadaniem jest wdrożenie wyników pracy magisterskiej. W Rejowcu Fabrycznym na parceli,

która wcześniej była wysypiskiem gruzu lokalizuje firmę REYBUD.

Pierwszym zadaniem było uporządkowanie terenu

Następnie poszukiwanie kredytu bankowego, uzbrojenie terenu, zakup elementów konstrukcji hali


zgromadzenie materiałów i podstawowego sprzętu.

Już w roku 1986 uruchamia produkcję prefabrykatów

Rozpoczyna kampanię reklamową i wprowadza na rynek regionu systemy nowoczesnych

energooszczędnych materiałów dla budownictwa.

W następnym roku otrzymuje nagrody na targach budownictwa w Chełmie
 
 
i w Lublinie

Firma REYBUD w krótkim czasie zyskuje dobrą pozycję na rynku regionu Lubelskiego.

produkuje i dostarcza własnym transportem materiały budowlane do klienta

i na plac budowy

W lokalnej prasie Marek Świderczuk drukuje cykl artykułów o budownictwie mieszkaniowym

w następnych latach otwiera przedstawicielstwa w Lublinie i Zamościu.

oraz wprowadza na rynek nowoczesne uchylne bramy garażowe NORMSTAHL (bez szyn sufitowych) oraz tłoczone panelowe drzwi zewnętrzne .


Od roku 1989 REYBUD rozszerza działalność o handel materiałami budowlanymi - okna z PCV, jako pierwsza firma w regionie oferuje dachowe VELUX i wełnę mineralną ROCKWOOL, drzwi, bramy garażowe i automaty do bram.

Firma REYBUD pierwsza w regionie lubelskim popularyzuje montaż wodomierzy i ciepłomierzy,

organizuje szkolenia i seminaria dla projektantów  w dziedzinie stosowania okien dachowych VELUX.

W roku 1994 wspólnie z państwową Fabryką Wodomierzy i Zegarów METRON-Toruń zakłada spółkę "METRON-REYBUD" z siedzibą w Lublinie.

W siedzibie spółki METRON-REYBUD - spotkanie z profesorem Mieczysławem Mołdawą i Ewą Bielski z Polonii Amerykańskiej (jej ojciec dr Mieczysław Budzek  w czasie II wojny był  tłumaczem generała Pattona).

W 1995 roku razem z profesorem Mołdawą bierze udział w Pierwszej Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii


i jest zapraszany na kolejne spotkania przedsiębiorców Polonijnych z całego świata.

W czasie jednej z konferencji polonijnych - gościnnie u Prezydenta RP

REYBUD wielokrotnie bierze udział w targach budownictwa w Polsce - Targi w Chełmie
 
Targi w Lublinie

 I na Ukrainie - Targi w Łucku

Na targach w Zamościu 


W roku 1997 Marek Świderczuk razem z rodziną wprowadza się do wykończonego domu wybudowanego z innowacyjnych materiałów własnej produkcji REYBUD (pustaki ścienne i stropowe z wiórobetonu, bloki dymowe z glinobetonu, prefabrykowane nadproża L-22)

W roku 1997 przy współpracy z Browarem "KRASNYSTAW" wprowadziliśmy na rynek piwo "REYBUD", które było niespodzianką i okazało się przydatne w działaniach promocyjnych, szkoleniach instalatorów, wykonawców i na targach. :)

Dla projektantów instalacji sanitarnych organizuje wyjazd szkoleniowy do firmy RADSON  (producent grzejnikow panelowych) w Belgii

 

W roku 1998 Marek Świderczuk wykupuje wszystkie udziały spółki METRON-REYBUD i zminienia nazwę firmy na  "REYBUD".

W roku 1999 uzyskuje pierwszą nagrodę za sprzedaż ciepłomierzy METRON

 

 

W roku 2000 przy okazji zwiedzania fabryki bram garażowych NORMSTAHL 

uczestniczy w OKTOBERFEST w Monachium

Od 1991 roku REYBUD wspiera działalność Towarzystwa Opieki nad Byłym Obozem Koncentracyjnym GROSS-ROSEN 

W walce o zaprzestanie eksploatacji w kamieniołomie obozowym, który był miejscem morderczej pracy tysięcy więźniów z całej Europy i utworzenie tam strefy ochronnej - po wielu latach nasze obywatelskie starania zostały uwieńczone sukcesem i teren kamieniolomu zostal wlaczony do muzeum GROSS-ROSEN w Rogoznicy k.Strzegomia.

Na zdjęciu drugi od prawej, to prof Mieczysław Mołdawa - jeden z byłych więźniów KL GROSS-ROSEN nr obozowy P749 .

Na terenie muzeum GROSS-ROSEN we wrześniu  2009 roku w czasie uroczystości upamiętniających 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej

w 2009 roku spotkanie z Radcą Ambasady polskiej w Tel Avivie i Izraelsko-Polską Izbą Przemysłowo-Handlową podczas misji gospodarczej . REYBUD przygotował projekt współpracy z Izraelem w sprawie uruchomienia w Polsce produkcji nowoczesnych kolektorów słonecznych do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

 

 

REYBUD  od chwili powstania,  współpracuje z Politechniką Lubelską w różnych dziedzinach . Jednym z efektów współpracy jest wspólny wynalazek - "BETON ODPORNY NA DZIAŁANIE WYSOKICH TEMPERATUR"

 Image

REYBUD zainicjował spotkanie studentów Politechniki Lubelskiej  z budowniczym opery w Sydney - architektem Markiem Krawczyńskim na którym odbyła się projekcja nowego filmu "JAK FENIKS Z POPIOŁÓW" o odbudowie warszawskiej starówki po II wojnie światowej.

 

 

Kiryll Golovanov reprezentuje REYBUD na targach w Tashkencie 

W dniach 25 do 27 luty 2015 REYBUD wystawiał sie na targach budownictwa w stolicy Uzbekistanu - Tashkencie , ponizej artykuł w lokalnej prasie o nas: 

 

Интересные предложения представили на выставках польские производители. Так, компания Reybud презентует свою продукцию из пластика — окна, двери, а также обогревательные котлы — одно- и двухконтурные. По словам представителя Кирилла Голованова, компания производит обогревательные котлы европейского качества с хорошей гарантией — до 5 лет. Продукция целиком выпускается в Польше, все комплектующие европейского производства. При этом данную продукцию отличают конкурентоспособные цены. Поставкам в зарубежные страны содействует участие компании во Всемирном экономическом польском фонде, который объединяет производителей Польши и содействует поставкам их продукции за рубеж. Это в частности, позволяет Reybud дать отсрочку платежа по поставкам до 6 месяцев.

 

W Informatorze Polsko-Kazachskiej Izby Przemysłowo-Handlowej zamieściliśmy ogłoszenie dla naszych klientów z Azji Centralnej

Pożegnaliśmy Naszego Przyjaciela i współtwórcy Firmy REYBUD  

W dniu 3 marca 2017 dla studentów  PWSZ w Chełmie, arch. Mark Krawczyński kolejny raz dał inspirujący wykład. REYBUD był współorganizatorem tego wydarzenia

Na targach LUBDOM, wspólnie z Firmą NIBE-BIAWAR prezentowaliśmy nowoczesne kotły na pellet i wielofunkcyjne pompy ciepła. 

Dla klientów ze wschodu przygotowaliśmy baner rosyjskojęzyczny

Kotły PELLUX mają samoczyszczący wymiennik ciepła i palnik, całość sterowana komputerowo przez internet.

  

Targi tradycyjnie wspierało piwo REYBUD w nowej szacie :)

 

REYBUD poza sprzedażą i montażem, świadczy również usługi pogwarancyjnej naprawy w sytuacjach awaryjnych. Na zdjęciu naprawa poważnie uszkodzonej i zablokowanej bramy przez klienta. Dlatego zalecamy wykonanie przynajmniej raz w roku przeglądu serwisowego bramy przemysłowej z napędem elektrycznym.

REYBUD jest w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Biznesu "HOMO-BONUS" . W roku 2017 byliśmy z misją gospodarczą na Białorusi.

REYBUD corocznie uczestniczy w Forum Gospodarczym Polonii w Tarnowie

REYBUD jako współzałożyciel Fundacji Polonii Gospodarczej Świata w czerwcu 2019 roku.

Z  Markiem Krawczyńskim - polskim architektem z Australii , podczas wspólnego zwiedzania Lwowa - Cmentarz Łyczakowski 08/2019

 

Targi Energetics 2019 Lublin - REYBUD w trakcie Seminarium prezentował najnowsze technologie paneli fotowoltaicznych na krzemie krystalicznym.

Targi ENERGETICS 2019 - REYBUD w ramach Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego oferuje instalacje fotowoltaiczne   

Rejowiec Fabryczny listopad 2019 - nasza pierwsza w tym mieście instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, oparta na panelach monokrystalicznych SWCT HJT firmy HANPLAST z 30 letnią gwarancją mocy (falownik SolarEdge + optymalizatory).

 

Dzięki współpracy firmy REYBUD z międzynarodową grupą architektów pod przewodnictwem arch. Marka Krawczyńskiego , w zaprojektowanym przez Nich budynku ELEMENTAL FLOW TOWER zostały użytre w konstrukcji -  polskiej produkcji - najnowocześniejsze panele fotowoltaiczne  w technologii SWCT HJT.

Przy okazji corocznych imprez HUBERTUS w Janowie k. Chełma, Marek Świderczuk (pierwszy z lewej) reprezentuje stajnię  REYBUD na klaczy własnej hodowli HERA rasy małopolskiej po ogierze Himenez ze stada  ogierów w Białce k. Krasnegostawu.

 

 

2022  Reybud   globbers joomla templates