Drencer

Drencer - ceramiczny drenaż doniczkowy

Drencer to specjalnie przygotowany drenaż ceramiczny z białej, twardej ceramiki wypalanej w temperaturze 1 200°C, obojętny chemicznie, nie zmieniający pH ziemi.
Bardzo ważną rolę w pielęgnacji roślin odgrywają właściwe stosunki wodne w
podłożu. Większość roślin najlepiej rozwija się w podłożu przepuszczalnym i dość luźnym, w którym nawet po obfitym podlaniu jest dostateczna ilość tlenu, a roślina nie jest „utopiona". Gdy zanurzony w wodzie system korzeniowy pozbawiony jest dostępu tlenu, prowadzi to do procesów gnilnych korzeni, sprzyja pojawianiu się szkodliwych grzybów i bakterii i może w krótkim czasie doprowadzić do obumarcia rośliny.

Aby zagwarantować właściwe warunki do uprawy roślin, doniczki lub inne pojemniki (w tym skrzynki balkonowe) powinny posiadać:
  • otwory w dnie do odpływu nadmiaru wody lub do jej pobierania z podstawki (takie rośliny jak na przykład fiołki alpejskie i afrykańskie, skrętniki czy kaktusy wręcz wymagają takiego sposobu zaopatrzenia w wodę do prawidłowego funkcjonowania),
  • warstwę drenażu na spodzie doniczki lub innego pojemnika będącą regulatorem wilgotności podłoża (w zależności od sytuacji odprowadzającą nadmiar wody lub dostarczając wodę systemowi korzeniowemu w przypadku podlewania oddolnego) i zapewniającąnatlenienie systemu korzeniowego,
  • zapewniać właściwy odczynu pH ziemi i utrzymywać go w stałej wartości liczbowej (odczyn pH przedstawiany jest w 14 stopniowej skali liczbowej, wartości do pH 6 określają gleby kwaśne, wartości pH 6,5 + pH 7,5 to wskaźnik gleb o odczynie obojętnym, zaś pH powyżej 7,5 określa gleby zasadowe).
DRENCER wychodzi tym wszystkim wymaganiom naprzeciw. Warstwa drenażu na spodzie doniczki lub innego pojemnika o grubości 10*20 mm zapewnia higienę i zdrowie dla kwiatów, odprowadzając nadmiar wody i jednocześnie umożliwiając   dopływ   tlenu   do   systemu   korzeniowego.
Jednocześnie dzięki temu, że DRENCER pozostaje obojętny chemicznie, nie ma wpływu na zmianę odczynu pH ziemi (co na przykład ma miejsce w przypadku zastosowania kruszyw wapiennych - białych kamyczków zwanych "grysem" -zmieniających odczyn gleby na zasadowy).
DRENCER z uwagi na estetyczną białą barwę doskonale sprawdza się również jako posypka dekoracyjna.
2022  Reybud   globbers joomla templates